Dlaczego wszyscy pędzimy?

Gdybyśmy porównali życie średniowiecznego rycerza do naszego, okazało się, że było jego kilkanaście razy prostsze. Jak to mogło się stać? Czym jest to spowodowane? Przecież zawsze jest akcja i kontr reakcja. Tak moi drodzy nie jest mi to prosto powiedzieć, ale niestety tak to wszystko wygląda. Pędzenie w naszej dekadzie, zaczęło się od pierwszej wojny światowej.

Wtedy każdy chce zrobić jak najwięcej, następnie mieliśmy 2 wojnę światową, różne inne, giełdy no i teraz. Czy jesteśmy przez to szczęśliwsi? Oczywiście, że nie! Kto cieszyłby się śmiercią wielu tysięcy ludzi na ziemi? Chyba tylko tacy dyktatorzy jak Hitler, czy Stalin. Co najciekawsze, bardzo często dochodziło w naszej historii do władz dyktatorów, gdzie to każdy próbował narzucać swoje chore wizje. No właśnie chore wizje. I tutaj powinniśmy sobie zacytować bardzo starego stratega „owce zarządzane przez lwa dają cuda, zaś stado lwów zarządzanych przez owcę nic nie da” Tak było w tym przypadku – pranie mózgu itp… Musiałem to wykropkować, bo wątpię, żeby ktoś zastanawiał się w jakim celu to poczyniłem jako tak dobry i miły dla nas wszystkich znak. No dobra, ale tak naprawdę to po drugiej wojnie światowej, kiedy to każdy był nią po prostu zmęczony zaczęły one powstawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>