Osoba bliska jest chora

Przypadki kiedy to w rodzinie nasze mamy, czy też kuzynostwo, bracia, siostry popadają w choroby psychiczne zawsze może nam się to przytrafić. Przytrafić zaś to takie słowo, które nigdy nie będzie dobre. Nie oznacza ono nic dobrego, jak i nic dobrego nie wróży. Dobra. Wyobraźmy sobie dwie scenki. W pierwszej nasi rodzicie popadli w depresję. Co teraz robić? Przecież nie wyślemy ich do psychologa. Ale na pewno da się to jakoś rozwikłać!

 

Najpierw sami idziemy do psychologa, on nam powie jakie informacje mamy znaleźć, które mogłyby spowodować tą chorobę. Jak się możemy domyślić jest on pierwszą osobą, która powinna nas słuchać. Po przeprowadzonych rozmowach powie on nam w czym może być problem i gdzie był punkt zapalny choroby. Otóż to są lekarze po studiach i to oni wiedzą co nam jest i dlaczego. Warta takiej uwagi wizyta? No pewnie! W drugiej zaś scence sami popadamy w skrajności. No właśnie, jakby to sobie wyobrazić… Jak się wtedy czujemy? Bardzo źle. Jak wtedy odnosimy się do innych często niewinnych ludzi – jeszcze gorzej. Tak to właśnie jest, że w XXI wieku, aby cokolwiek osiągnąć w życiu trzeba być zdrowym, a ten stan bardzo trudno podtrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>