Zaprzestań myśleć o chorobie.

Mam teraz dla was do przekazania bardzo ważną rzecz. Dotyczy ona samym wspominaniu o chorobie psychicznej. Jak myślicie, czy gdybyśmy powiedzieli anorektyczce, że jest anorektyczką, ona by to już wiedziała od dawna i próbowała to zmienić, to czy coś by to jej pomogło? No właśnie? Ja bym się właśnie w tym momencie zastanawiał, czy nasze słowa nie spotęgowały jeszcze tego uczucia. Jak wiemy przy chorobach psychicznych to właśnie mózg jest naszym największym wrogiem do pokonania, a w nim mamy takie rzeczy jak na przykład pamięć, która w tych właśnie sytuacjach najczęściej zbyt entuzjastycznie do niczego nie podchodzi.

Nauczmy się dystansu

Czasami warto sobie po prostu odpuścić i przestać myśleć o tej drugiej osobie. No bo po co? Najprawdopodobniej osoba w takiej sytuacji, kłóci się z tą drugą codziennie. A załóżmy, że nikt o tym nie wspomina. Najwyżej nasza bliska osoba, mogłaby się poczuć z tym osamotniona, ale to nic w porównaniu do oddziaływania na nią na przykład wielu kłótni w bardzo małym zakresie czasowym. Tak to właśnie jest, że ten mały zakres czasowy, w przypadku długiej przypadłości jest najgorszą rzeczą, która może tak naprawdę istnieć kiedykolwiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>