Zdrowie psychiczne, a kondycja fizyczna

Naukowcy z Stanów Zjednoczonych odkryli niedawno, że to właśnie aktywność fizyczna pomaga zapobiegać różnorodnym chorobom natury psychicznej. To właśnie przyroda, bliskie otoczenie jej, jak i ruch fizyczny, który w niektórych momentach stymuluje u nas radość popędza nasz organizm do tego, aby się nie męczył psychicznie.

Otóż właśnie to psychika jest połączona ze zdrowiem fizycznym. Nie mówiąc już o samym fakcie, że same uprawianie sportu w przyszłości może zaowocować brakiem jakiś chorób, które mogłyby ukrócić nasze życie o parę lat, bądź też nasz portfel o parę lat pracy. Tak to właśnie praca, kosztuje nasz czas, zaś wykosztowanie się z wszystkich pieniędzy to największy nasz przeciwnik.

Przecież każda złotówka, to nasza zainwestowana kiedyś w czas praca. No właśnie mogliśmy wtedy robić wszystko i nie dość, że nasz czas w formie pieniądza się oszczędzi to jeszcze oszczędzi się nasze jak ważne zdrowie psychiczne o które musimy dbać na każdym kroku naszego życia. No dobra, ale załóżmy, że tego nie robiliśmy przez wiele, lat, bo na przykład pracujemy za biurkiem? No właśnie i tutaj wychodzi ten fakt, że jak się czegoś długo nie robi to i wrócić jest ciężko. Co wtedy warto zrobić? Oczywiście, że zacząć ćwiczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>